Skierniewice wczoraj i dziś

17 lutego uczestniczyłem w wystawie fotografii „Skierniewice wczoraj i dziś”, która obecnie zaprezentowana jest na ogrodzeniu Instytutu Ogrodnictwa przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Na wystawie ukazano dwanaście różnych miejsc należących do obecnych i dawniejszych Skierniewic, zestawionych ze sobą w celu ukazania różnic i zmian, jakie zaszły na określonym terenie. Jej obejrzenie jest zdecydowanie godne polecenia, jeśli połączone jest ze zwiedzaniem innych obiektów oraz zabytków na terenie naszego miasta. Natomiast zastąpienie zwiedzania oglądaniem wystawy nie ma szczególnego sensu. Zdjęcia znajdujące się na wystawie nie posiadają opisów, dają zatem niewielkie pojęcie o historii Skierniewic same w sobie – mogą jedynie ilustrować zmiany w jego infrastrukturze czy architekturze poszczególnych budynków. Co więcej, większość z tych zdjęć można również znaleźć w Internecie. Oczywiście dla samych mieszkańców naszego miasta mogą stanowić formę ciekawostki, ukazującej historię miejsc, które widują oni na co dzień, jednak turystom zalecałbym przedłożenie tradycyjnego zwiedzania nad jej oglądanie.

Pwd. Mateusz Mazuchowski

DSC_0022 DSC_0020 DSC_0021