Seminarium Ratownicze w Skierniewicach

Seminarium Ratownicze w Skierniewicach

Nasz hufiec podjął się w tym roku organizacji Seminarium Ratowniczego. Odbyło się to 14-15 maja i było pierwszym tego typu spotkaniem Ratowników ZHP w historii Chorągwi Łódzkiej. Impreza podzielona była na dwie części: 

  • Seminaryjna (sobota) składająca się z czterech bloków programowych tj. anatomia dróg oddechowych, jak promować ratownictwo, jak zostać instruktorem HSR oraz jak pozorować rany. Zajęcia prowadzili: phm. Robert Moraczewski, phm. Adrian Łukaszewski, phm. Mateusz Grodzicki oraz pwd. Agata Łukaszuk.
  • Ćwiczeniowa (niedziela), podczas której uczestnicy mogli zmierzyć się z wypadkiem komunikacyjnym. W akcji ratowniczej pomagały im: PSP Skierniewice, OSP Skierniewice, OSP Mokra Lewa oraz Skierniewicka Policja.

W sobotę wieczór w ramach zajęć integracyjnych uczestników zabrano na wycieczkę do Parowozowni. 

Szefem Sztabu organizacyjnego był pwd. Michał Murgrabia

Oby więcej takich imprez odbywało się właśnie w Skierniewicach…