Jak dołączyć do ZHP

  Pewnie nie raz widziałeś harcerkę lub harcerza, którzy pełni radości, pozytywności i dumy przemierzali miasto w mundurze i pomyślałeś sobie „Super byłoby, gdybym ja też tak mógł…”, więc od razu powiemy Ci – TEŻ MOŻESZ, MUSISZ TYLKO CHCIEĆ!

Ale teraz padnie pytanie: JAK TO ZROBIĆ?

Postępuj zgodnie z poniższymi punktami:

numeracja-1Wejdź w zakładkę „drużyny”. W zależności od wieku, obejrzyj strony jednostek w Twoim pionie metodycznym (6-9 lat Gromady Zuchowe, 10-13 lat Drużyny Harcerskie, 14-15 lat Drużyny Staroszharcerskie, 16-21 lat Drużyny Wędrownicze). Znajdziesz tam informację, gdzie, kiedy i o której odbywają się zbiórki każdej z nich oraz kontakt do kadry. Wybierzdrużynę, która najbardziej przypadnie Ci do gustu :)!

numeracja-2Skontaktuj się z drużynowym, drużyny którą wybrałeś i w określonym dniu i czasie wybierz się na swoją PIERWSZĄ ZBIÓRKĘ :)! Dobrze zapamiętaj ten dzień

numeracja-3Jeśli wybrana przez Ciebie drużyna zachwyci Cię, przychodź regularnie na zbiórki

numeracja-4Kiedy już jesteś pewny, że jest to miejsce dla Ciebie: kup mundur i oddaj drużynowemu podpisaną zgodę na przynależność do ZHP, podpisaną przez rodziców/prawnych opiekunów (dostępna w zakładce „ważne dokumenty i szablony”), lub bezpośrednio pod tym linkiem: Deklaracja członka ZHP

numeracja-5Opłać składkę członkowską, która wynosi tylko 48 złotych rocznie, a upoważnia Cię do: hufcowego ubezpieczenia, niższej należności za wyjazd na obóz harcerski organizowany przez nasz hufiec oraz przeżycia NAJWIĘKSZEJ PRZYGODY ŻYCIA :)!