Komisja Historyczna Hufca ZHP Skierniewice

Naszym celem jest:

• Przypominanie i utrwalanie bogatej historii hufca i jej istoty.
  • Dokumentowanie historii ruchu harcerskiego Hufca ZHP Skierniewice, jak również uczestniczenie w obecnych jego działaniach.
  • Wydawanie publikacji dotyczących harcerstwa.
  • Gromadzenie pamiątek, dokumentujących działalność środowiska harcerskiego Hufca ZHP Skierniewice.
  • Współpraca z Kręgami Starszyzny i Seniorów Hufca ZHP Skierniewice.
  • Obsługa Biblioteki oraz Archiwum Hufca ZHP Skierniewice.
  • Działanie w oparciu o opracowany i zatwierdzony przez Komendę Hufca plan pracy na dany rok.

W związku z powyższym, zwracam się do wszystkich harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Skierniewice z serdeczną prośbą o zgłaszanie się do współpracy z Komisją. To właśnie tutaj będziecie mieć szansę na wzbogacenie wiedzy o przeszłości skierniewickiego harcerstwa, a co więcej, także na publikowanie swoich prac archiwalnych. To ciekawy sposób na rozwój osobisty, szczególnie dla osób zainteresowanych historią harcerstwa, ale również dla każdego, kto pragnie zaangażować się w działalność na poziomie hufca i zrobić coś dobrego dla innych harcerzy.

Jeżeli posiadają Państwo jakieś pamiątki i wspomnienia (stare kroniki, fotografie, odznaki, części umundurowania, proporce, spisane wspomnienia, relacje, itd.), to będziemy wdzięczni za możliwość  wysłuchania ich, obejrzenia i ewentualnie skopiowania lub sfotografowania, jeśli byłaby taka możliwość chętnie przyjmiemy je w darze lub depozycie. Interesuje nas zarówno odległa przeszłość sprzed 1939, jak i czasy teraźniejsze. Lata 80-te i 90-te to już także historia. W razie jakichkolwiek pytań czy chęci nawiązania współpracy prosimy o kontakt z członkami komisji.

Miejsce posiedzeń HKH

Biuro Hufca Skierniewice ul. Grzybowa 1 (obok zajezdni MZK) Więcej informacji znajdziesz w zakładce Kontakt.

Najbliższy termin posiedzenia

8 kwietnia 2017 (sobota) godz. 17:30