logo

Zespół Do Pracy z Obrzędowością „ORIGAMI”

Zespół Do Pracy z Obrzędowością to grupa, która powstała pod koniec 2016, jednak pomysł na jej powstanie urodził się dużo wcześniej. Zrzesza on 16 aktywnych, zaangażowanych i pomysłowych osób, których praca przerodziła się na powstanie wartościowej publikacji. Jeśli masz problem z obrzędowością w swoim zastępie lub drużynie- służymy pomocą!

Skład Zespołu Do Pracy z Obrzędowością

Szefowa zespołu

Liwia Małczak
Założycielka Zespołu, a także aktywny członek każdej z sekcji. Stara się robić najlepiej to, czego się podejmuje. Jest wieloletnią drużynową 88 DH Mitra, a pełnienie funkcji nauczyło ją, że obrzędowość to coś, co scala drużynę i pozwala jej przetrwać. Kieruje się hasłem, że "Nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko się uda jeśli tylko bardzo się chce".
Przewodnicząca sek. instruktorksiej

Ania Bartosiewicz
Drużynowa z prawie 10-letnim stażem, a także członek komendy hufca ZHP Skierniewice. Z satysfakcją prowadzi swoją drużynę, mocno stawiając na zastępy. Uważa, ze obrzędowość to fajny, plastyczny twór, który odróżnia od siebie jednostki tworząc je wyjątkowymi.
Członek sekcji instruktorskiej

Karol Jankiewicz
Najskromniejszy członek naszej sekcji, jednak bez niego nie powstałyby nasze fotografie. Nigdy nie odmawia pomocy
Członkini sekcji instruktorskiej

Małgorzata Molus
Była zastępowa, przyboczna i drużynowa, obecnie zastępca Komendanta Hufca ds. Kształcenia. Stara się przywrócić hufcowy zespół kadry kształcącej. Uważa, że dobra obrzędowość buduje nie tylko dobrą drużynę, ale także i niesamowite, harcerskie kursy. Uwielbia wszelkie prace techniczno-plastyczne oraz wyjazdy w ciekawe zakątki świata.
Przewodniczący sekcji drużynowych

Grzegorz Zaręba
Obrzędowość dla niego nie jest niczym obcym. Jego pomysły są niekonwencjonalne, czasami sam siebie nimi zaskakuje :)
Członkini sekcji drużynowych

Marta Zygmunt
Długoletnia funkcja zastępowej nauczyła ją, czym jest obrzędowość. Swoje doświadczenie obecnie kształtuje na funkcji przybocznej. Jest pomysłowa i zaradna, kieruje się powiedzeniem, że "Być człowiekiem to każdego dnia starać się być lepszym"
Członek sekcji drużynowych

Jeremi Zubrzycki
Sam siebie nazywa człowiekiem od obrzędowości wędrowniczej. Ma doskonałą pamięć do drobnych rzeczy, jego zdaniem "Obrzędowość jest żywa i musi ciągle się rozwijać"
Przewodnicząca sekcji zastępowych

Karolina
Od roku prowadzi 5 zastęp dziewczęcy RAY działający przy 88 DH Mitra, którego rozbudowana obrzędowość zachwyca nie tylko członków zastępu. Karolina harcerka jest od 7 lat, a z każdym rokiem angażuje się w coraz to nowe sprawy.
Członek sekcji zastępowych

Szymon
Aktualnie należy do 11 DH Nomada, gdzie pełni tam funkcje próbnego zastępowego. Pomysłami sypie jak z rękawa :)
Członkini sekcji zastępowych

Ola
Aktualnie należy do 113 DH Czarna Trzynastka . Aktywnie uczestniczy w życiu drużyny pełniąc tam funkcję zastępowej.
Członkini sekcji zastępowych

Kasia
Aktualnie należy do 6 DSH Shadow . Zawsze można liczyć na jej wsparcie i pogodę ducha, ma głowę pełną pomysłów
Członkini sekcji zastępowych

Iza
Od 2 lat należy do 88 DH Mitra i pełni tam funkcje kronikarki. Angażuje się w działania licznych organizacji charytatywnych.
Członkini sekcji zastępowych

Ala
Harcerką jest od 2 lat, przez ten czas świetnie zrozumiała, czym jest obrzędowość. Zawsze można liczyć na jej pomoc.
Członkini sekcji zastępowych

Wiktoria
W 88 DH Mitra jest pół roku, jednak wcześniejsza przygoda w 5 GZ "Mrugające Gwiazdki" sprawiła, że obrzędowość nie jest dla niej obcym tematem. Uśmiech nigdy nie schodzi jej z twarzy.
Członkini sekcji zastępowych

Magda
Jest podzastepową w 5 zastępie dziewczęcym Ray. Angażuje się w sprawy drużyny oraz wspomaga ją w pozyskiwaniu sprzymierzeńców. Harcerka jest od 4 lat, zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu.
Członkowie sekcji zastępowych

Sekcja zastępowych