Harcerski Klub Ratowniczy

Harcerski Klub Ratowniczy powstał w 2012 roku. Wcześniej istniał jako Samodzielny Zastęp Ratowniczy od 2004 roku. Aktualnie klub liczy 26 członków, których pasją jest ratownictwo, nauczanie pierwszej pomocy i oczywiście harcerstwo! Ideą Klubu jest zrzeszanie harcerzy, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania związane z ratownictwem. Jesteśmy młodymi, pełnymi energii ludźmi, chcącymi zmieniać świat wokół siebie. Nie mniej ważnym celem Klubu jest służba społeczeństwu. Regularnie organizujemy warsztaty i szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci, młodzieży i dorosłych ze Skierniewic (i nie tylko 😀 ). Dbamy o bezpieczeństwo uczestników imprez miejskich, organizujemy pokazy ratownictwa. Od roku 2015 aktywnie współpracujemy z Ochotniczą Strażą Pożarną Skierniewce.

Na dzień dzisiejszy Klub zrzesza  członków, z różnych drużyn harcerskich i w różnym przedziale wiekowym (od 13 do ponad 20 roku życia). Realizacja celów klubu przebiega poprzez zbiórki na których podejmowane są tematy pierwszej pomocy, zdrowego trybu życia oraz zachowań prospołecznych. Ponad to członkowie klubu prowadzą warsztaty dla młodzieży ze skierniewickich szkół, organizują pokazy ratownicze, np.: podczas corocznego finału WOŚP, czy też organizują imprezy o charakterze ratowniczym.

Każdy z harcerzy zrzeszonych w Klubie poszerza regularnie swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa. W klubie jest 12 ratowników ZHP, instruktorzy pierwszej pomocy, instruktorzy ZHP, studenci kierunków medycznych.

Szef Klubu

phm. Robert Moraczewski
Student kierunku lekarskiego. Jest szefem Klubu od 2010 roku. Prywatnie interesuje się turystyką kwalifikowaną oraz odtwórstwem historycznym. W przyszłości planuje zostać anestezjologiem dziecięcym.
Zastępowy

dh Łukasz Zdun
W klubie działa od roku 2013. Prowadzi zastęp osób starszych. Uczeń klasy maturalnej Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego. Poza harcerstwem jest członkiem Związku Strzeleckiego. Interesuje się ratownictwem, motoryzacją oraz militariami.
Zastępowa

dh. Patrycja Wardziak
W klubie od 2014 roku. Prowadzi zastęp młodszych harcerzy. Uczy się w Zespole Szkół nr 4 w Skierniewicach. Interesuje się Ratownictwem Medycznym, logistyką, światem, sztuką i relacjami międzyludzkimi – prawdziwy człowiek renesansu!

Posty:

Seminarium Ratownicze w Skierniewicach
with Brak komentarzy

Nasz hufiec podjął się w tym roku organizacji Seminarium Ratowniczego. Odbyło się to 14-15 maja i było pierwszym tego typu spotkaniem Ratowników ZHP w historii Chorągwi Łódzkiej. Impreza podzielona była na dwie części:  Seminaryjna (sobota) składająca się z czterech bloków … Czytaj dalej