94 GZ Błyszczące Sopelki Olafa

Nasza historia rozpoczęła się w lutym 2016 roku, kiedy to przewodnik Sylwia Kulig postanowiła stworzyć własną gromadę zuchową. Druhnie, po swoim pięcioletnim stażu pracy w gromadzie zuchowej, brakowało czasu spędzonego z zuchami i bardzo chciała znów móc organizować dla nich czas. Przy współpracy trzech druhen, Emilii Młynarczyk, Agnieszki Wiercioch i Agaty Stokwisz, gromada rozpoczęła swą działalność na początku marca 2016 roku. Zaczęliśmy od 13 zuchów, a ilość ta zwiększała się i zmniejszała, bywało różnie, ale na biwakach zawsze bywało tak samo- ilość zuchów wynosiła 13.

A jak wygląda to dziś ? Po roku istnienia gromady, mianowaniu na 94 Gromadę Zuchową „Błyszczące Sopelki Olafa”, prężnie się rozwijamy i zmieniamy na jeszcze lepsze.

Skąd nazwa ? Zarówno druhny, jak i same zuchy, bardzo lubią bajkę pt. „Kraina Lodu”, a przede wszystkim jednego z jej bohaterów- bałwanka Olafa.

Zrzeszamy dzieci w wieku 6-10 (a czasem i 5) lat z osiedla Rawka i jego okolic, głównie będących uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Skierniewicach. Nasz czas istnienia nie jest zbyt długi, ale dużo się u nas dzieje: rajdy, biwaki, obozy, festiwale… A to dopiero początek !

Masz ochotę do nas dołączyć ? Zrób to już dzisiaj ! Zapraszamy w każdy czwartek na nasze zbiórki. Przyjdź i sprawdź, przeżyj prawdziwą przygodę i poznaj nowych przyjaciół. Zapraszamy !

Gromada została założona w lutym 2016 roku przez pwd. Sylwię Kulig przy współpracy trzech druhen, Emilii Młynarczyk, Agnieszki Wiercioch i Agaty Stokwisz.

Nasze zbiórki odbywają się w każdy czwartek od godziny 16.30 do godziny 18.30 w Szkole Podstawowej nr 7 w Skierniewicach (osiedle Rawka).

• 1. pwd. Sylwia Kulig 2016

Znajdź nas

pwd. Sylwia Kulig

trop. Emilia Młynarczyk

trop. Agnieszka Wiercioch

sam. Agata Stokwisz
Zdjęcie gromady

Zdjęcie gromady wykonane na pierwszym biwaku - Maj 2016.