logo

94 GZ Błyszczące Sopelki Olafa

Nasza historia rozpoczęła się w lutym 2016 roku, kiedy to przewodnik Sylwia Kulig postanowiła stworzyć własną gromadę zuchową. Druhnie, po swoim pięcioletnim stażu pracy w gromadzie zuchowej, brakowało czasu spędzonego z zuchami i bardzo chciała znów móc organizować dla nich czas. Przy współpracy trzech druhen, Emilii Młynarczyk, Agnieszki Wiercioch i Agaty Stokwisz, gromada rozpoczęła swą działalność na początku marca 2016 roku. Zaczęliśmy od 13 zuchów, a ilość ta zwiększała się i zmniejszała, bywało różnie, ale na biwakach zawsze bywało tak samo- ilość zuchów wynosiła 13.

A jak wygląda to dziś ? Po roku istnienia gromady, mianowaniu na 94 Gromadę Zuchową „Błyszczące Sopelki Olafa”, prężnie się rozwijamy i zmieniamy na jeszcze lepsze.

Skąd nazwa ? Zarówno druhny, jak i same zuchy, bardzo lubią bajkę pt. „Kraina Lodu”, a przede wszystkim jednego z jej bohaterów- bałwanka Olafa.

Zrzeszamy dzieci w wieku 6-10 (a czasem i 5) lat z osiedla Rawka i jego okolic, głównie będących uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Skierniewicach. Nasz czas istnienia nie jest zbyt długi, ale dużo się u nas dzieje: rajdy, biwaki, obozy, festiwale… A to dopiero początek !

Masz ochotę do nas dołączyć ? Zrób to już dzisiaj ! Zapraszamy w każdy czwartek na nasze zbiórki. Przyjdź i sprawdź, przeżyj prawdziwą przygodę i poznaj nowych przyjaciół. Zapraszamy !

Data założenia

Gromada została założona w lutym 2016 roku przez pwd. Sylwię Kulig przy współpracy trzech druhen, Emilii Młynarczyk, Agnieszki Wiercioch i Agaty Stokwisz.

Czas i miejsce zbiórek

Nasze zbiórki odbywają się w każdy czwartek od godziny 16.30 do godziny 18.30 w Szkole Podstawowej nr 7 w Skierniewicach (osiedle Rawka).

Poczet drużynowych

  • 1. pwd. Sylwia Kulig 2016

Znajdź nas

Obecna kadra

Drużynowa

pwd. Sylwia Kulig
Przyboczna

trop. Emilia Młynarczyk
Przyboczna

trop. Agnieszka Wiercioch
Przyboczna

sam. Agata Stokwisz
Zdjęcie gromady

Zdjęcie gromady wykonane na pierwszym biwaku - Maj 2016.