5 GZ Mrugające Gwiazdki

5 Gromada Zuchowa została założona w październiku 2003 roku z inicjatywy dh Moniki Pokory, którą wspierały dh Małgorzata Paradowska i dh Katarzyna Frątczak.

Naszymi barwami są kolory granatowy i żółty. Granatowy nawiązuje do koloru nocnego nieba natomiast żółty do gwiazd.

Nasze zuchy są w wieku 6-10 lat. Na zbiórkach gromady zuchy uczą się współpracy, a także nawiązują nowe znajomości. Poznają otaczający je świat i nabywają umiejętności przydatne w późniejszym życiu, stają się zaradne i samodzielne.

Zuchy w ciągu roku zdobywają sprawności dzięki którym poprzez zabawę poznają najważniejsze życiowe wartości, przyglądają się różnym zawodom oraz wykształcają w sobie pożyteczne nawyki.

Uczestniczymy także w wielu wyjazdach, rajdach, biwakach, grach terenowych i ogniskach.

Gromada jest jedną z najprężniej działających gromad w Hufcu Skierniewice i ciągle się rozwija.

Jeśli chcesz przeżyć niezapomniane przygody, poznać wspaniałych przyjaciół, odkryć swoje talenty i po prostu świetnie się bawić to nie czekaj i dołącz do nas już dziś!

W październiku 2003 roku z inicjatywy dh Moniki Pokory.

Nasze zbiórki odbywają się w każdą sobotę od godziny 11:00 do godziny 13:00Centrum Kultury i Sztuki, sala 103.

• 5. Angelika Muszyńska 2015
  • 4. Sylwia Kulig 2011 - 2015
  • 3. Katarzyna Baranowska 2008 - 2011
  • 2. Katarzyna Frątczak 2005 - 2008
  • 1. Monika Pokora 2003 - 2005

sam. Angelika Muszyńska

trop. Magdalena Zygmunt
Przyboczna (próbna)

trop. Karolina Sabina
Zdjęcie gromady

Zdjęcie gromady wykonane na rajdzie Wrzosowisko 2015.