logo

88 DH Mitra

Opowiemy Wam o naszej drużynie..

Mitra to coś co nas jednoczy, daje nam szanse znalezienia prawdziwych przyjaciół i  okazję do spędzania najpiękniejszych chwil.

Jesteśmy 88 drużyną harcerską działającą przy Skierniewickim Hufcu. Jest nas około 20, każdy z nas cechuje się różnorodnością pasji i zainteresowań, a wszyscy tworzymy wspaniałą całość jaką jest nasza drużyna.  W Mitrze działają obecnie 3 rozwijające się w zaskakującym tempie zastępy- 2 męskie i 1 żeński.

Drużyna została założona w 2004 roku z inicjatywy Agaty Wrocławskiej, która wszczepiła w  Mitrę pierwsze elementy tradycji i obrzędów.

Nasze barwy to żółto- bordowe chusty, które każdy pełnoprawny członek naszej drużyn dumnie nosi na swej szyi. Symbolika tych barw poznawana jest przez każdego harcerza z chwilą wstąpienia w kręgi drużyny.

Z Mitry wywodzi się wiele osób, które obecnie tworzą kadrę hufca. Harcerką Mitry była m.in. phm Małgorzata Molus, była drużynowa 14 GZ Brykające Tygryski- dh Angelika Nowakowska,  a także jej obecna drużynowa- dh Ania Wrzodak, drużynowa 5 GZ Mrugające Gwiazdki- dh Angelika Muszyńska, drużynowy, a także przyboczny 86 DSH Sungari- dh Sebastian Rosołek oraz dh Bartłomiej Wach, drużynowy 44 DSH Delta- dh Grzegorz Zaręba, przyboczny 68 DH Sima dh Miłosz Bartosiewicz, a także wielu innych obecnie nie działających.

Drużyna to nasz mały krąg, w którym każdy może zdobyć to, co dla każdego harcerza jest najważniejsze- wiedzę, harcerskich przyjaciół i ogrom przygód.

Uwielbiamy spędzać ze sobą czas, dlatego spotykamy się co tydzień na zbiórkach, a także bierzemy udział w harcerskich wyjazdach i imprezach organizowanych przez nasz hufiec.

 

Jeśli jesteś uczniem klasy IV-I Gim. I chciałbyś w NAJLEPSZY  sposób zagospodarować swój wolny czas- zapraszamy! Czekamy właśnie na Ciebie!

Data założenia

2005 roku przez dh. Agatę Wrocławską

Czas i miejsce zbiórek

Zbiórki naszej drużyny odbywają się obecnie w MCK w Sali 210 w każdą sobotę o godzinie 11:30

Poczet drużynowych

  • 4. pwd. Liwia Małczak (2015 - do teraz)
  • 3. dh. Anna Nowak (2012 - 2014)
  • 2. pwd. Liwia Małczak (2007 - 2012)
  • 1. dh. Agata Wrocławska (2005 - 2007)

Znajdź nas

Obecna kadra

Drużynowa

pwd. Liwia Małczak
Przyboczna

sam. Marta Zygmunt
Zdjęcie 88 DH Mitra

wykonane na Święcie Chorągwi Łódzkiej w Piotrkowie Trybunalskim, wrzesień 2015