11 DH Nomada

11 Drużyna Harcerska Nomada – z założenia miała być drużyną turystyczną, stąd jej nazwa NOMAD – koczownik, wędrowiec, członek grupy ludzi nieposiadającej stałego miejsca zamieszkania, przemieszczającej się z miejsca na miejsce, np. w związku ze zmianami pogody lub w poszukiwaniu żywności, wody, opału albo pastwisk dla zwierząt hodowlanych. Osoba prowadząca koczowniczy, wędrowny tryb życia, także podróżująca stale lub sezonowo z powodów handlowych, kulturowych lub religijnych.

Kolorami drużyny są chabrowy i biały, które symbolizują wieczną wędrówkę oraz niebo, chmury, wodę i ciągłe przywiązanie do przyrody.

Krótka historia…

„Nomada”  została założona w 1997 roku 8 października przez Włodzimierza Wielogórskiego.

Na początku zbiórki drużyny odbywały się w małej harcówce w Szkole Podstawowej nr 4, następnie zbiórki realizowane były w Klubie Garnizonowym obecnie posiadamy swoja harcówkę przy ulicy Mszczonowskiej.

Nomada może poszczycić się wieloma ciekawymi wyjazdami. Począwszy od biwaków drużyny aż po obozy piesze. Chętnie uczestniczymy także w różnorodnych rajdach odbywających się w całej Polsce, jednak ulubionym miejscem wypadowym Nomadów są góry. Latem 2002r drużyna przeżyła wspaniała przygodę na 3-tygodniowym obozie. Co roku wyjeżdżamy na kolejne wakacyjne wojaże.

Nomada obecnie posiada harcerzy w wieku 14- 17 lat.

Pełniąc służbę wynikającą z Przyrzeczenia Harcerskiego i wdrażając w nasze życie 10 punktów Prawa Harcerskiego mamy zamiar działać, rozwijać się, swoją osobowość i podążać dalszym szlakiem harcerskiego życia.

1997 roku 8 października przez Włodzimierza Wielogórskiego

Zbiórki odbywają się w budynku na ul. Mszczonowskiej 15
w piątki o godzinie 17:11.

• 9. Łukasz Miłowski
  • 8. Magda Kamińska
  • 7. Monika Sarzyńska
  • 6. Joanna Lada