1 % Twojego podatku, który procentuje :)!

Co roku, każdy podatnik w ramach swojego zeznania podatkowego, ma prawo przekazać 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Jedną z takich właśnie organizacji jest nasz hufiec, który jest największą organizacją pozarządową działającą na terenie Skierniewic. Zrzesza on ponad 400 osób, w różnym wieku – od najmłodszych zuchów po dojrzałych seniorów, dając możliwość rozwoju i satysfakcję każdemu z nich. 

 

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ?

Bo HARCERSTWO to przygoda na całe życie, która owocuje niesamowitymi, pełnymi pozytywnych emocji przeżyciami, dająca wieloletnie, prawdziwe przyjaźnie.
Uczy, jak pracować nad sobą, by stawać się coraz lepszym i osiągać najwyższe cele.
Pozwala budować pewność siebie, zaradność życiową i zdobywać umiejętności, które będą przydatne, nie tylko w działalności harcerskiej, ale także w życiu zawodowym i codziennym.
Pozwala stać się odpowiedzialnym za siebie i innych, wypełniając służbę, której się podjęło.

 

JAK TO ZROBIĆ?

KROK PIERWSZY – Wybierz organizację.

Tu nie ma problemu :)! Po prostu wybierz nas – Hufiec ZHP Skierniewice! 

 

KROK DRUGI – Wypełnij PIT.

Uzupełnił swoje zeznanie podatkowe wszystkimi danymi, które dotyczą Ciebie. Przy rubryce: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”.

W miejscu na nazwę wpisz „ZHP Chorągiew Łódzka”, a w numerze KRS „0000283814”, lub kliknij w poniższy guzik aby wypełnić zeznanie podatkowe online:

 

Program do rozliczania PIT 2015 online - e-pity 2015

 

Jednak, żeby pieniądze trafiły właśnie do naszego hufca i konkretnej jednostki(sprawdź zakładkę „drużyny”, i zobacz którą z nich chcesz wesprzeć), w zależności od PIT-u jaki uzupełniasz, w miejsce „inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” wpisz: „Hufiec Skierniewice” i nazwa jednostki np. „106 DH Juwenta”:

 

Aplikacja z poniższego linka jest ustawiona domyślnie na przelew dla Hufca:

Program do rozliczania PIT 2015 online - e-pity 2015

KROK TRZECI – Urząd skarbowy przekazuje nam otrzymane pieniądze.

Do lipca roku rozliczeniowego Urząd Skarbowy przekazuje pieniądze, które postanowiłeś nam powierzyć, za co jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni :). 

 

NA CO PRZEZNACZYMY TE PIENIĄDZE?

Na:

  • całoroczną działalność naszych drużyn, by mogły zakupić materiały, które uatrakcyjnią każde harcerskie przedsięwzięcie 
  • kursy, które pozwolą kadrze na rozwijanie swoich umiejętności, co zaowocuje wydajniejszą, sprawniejszą i odpowiedzialniejszą pracą z harcerzami
  • uzupełnienie umundurowania, które każdemu członkowi hufca pozwoli na identyfikację ze swoim środowiskiem
  • wsparcie finansowe przy wyjazdach na biwaki, rajdy i obozy
  • spełnianie kolejnych harcerskich marzeń naszych harcerzy :)!